Bateria do Apple Macbook Air – sprzedaż, montaż, wymiana

Dysponujemy szeroką gamą baterii do wszystkich modeli Macbook Air. Ze względu na ruchomy kurs dolara, ceny i dostępność przedstawiamy po konsultacji telefonicznej.

Zapraszamy do kontaktu

ArmandS
ul.Dąbrowskiego 42
50-457 Wrocław
Telefon: 530 88 9999
Email: bok@armands.pl

Problem z baterią może się objawiać w różny sposób. Bateria może nie do końca sie ładować lub wykazywac 100% naładowania ale wyczerpuje sie po 20 minutach. Często bateria wewnątrz Mabook Air zasila Bios płyty – objawiem uszkodzonej baterii może być restowanie się czasu i daty w Macbook Pro. W takich przypadkach należy niezwłocznie wymienić baterię ze względu na system operacyjny jak i możliwość uszkodzenia się płyty głównej w wyniku spuchnięcia baterii.

Czas pracy baterii jest krótki

  1. Sprawdź, jaki powinien być czas pracy baterii produktu, którego dotyczy rozwiązywanie problemów. Oczekiwany czas pracy baterii zależnie od użycia można sprawdzić w witrynie Dane techniczne firmy Apple. Artykuły z danymi technicznymi produktów zawierają wartości dotyczące trybu gotowości oraz używania Internetu przez połączenie bezprzewodowe.
  2. Na zużycie baterii wpływa szereg typowych czynników, które można zminimalizować. Zoptymalizuj czas pracy baterii, korzystając z sekcji Optymalizowanie czasu pracy baterii wyżej w tym artykule. Częstą przyczyną skróconego czasu pracy baterii jest niekontrolowany proces. Sprawdź, czy w Monitorze aktywności są wyświetlane niekontrolowane procesy. Jest to szczególnie ważne po zainstalowaniu uaktualnienia oprogramowania lub nowego systemu operacyjnego. Instalowanie uaktualnień jest ważne, ponieważ pozwala zagwarantować optymalną wydajność wszystkich aplikacji.

Jeśli po zoptymalizowaniu wydajności komputera i odszukaniu niekontrolowanych procesów nadal występują problemy z czasem pracy baterii, przeprowadź test przy użyciu trybu bezpiecznego. Tryb bezpieczny ogranicza liczbę elementów aktywnych w systemie i umożliwia wykonanie testów w ograniczonym środowisku. Jeśli czas pracy baterii wydłuża się w trybie bezpiecznym, może być konieczne zindentyfikowanie problematycznego oprogramowania wyłączonego w trybie bezpiecznym i ustalenie, jakie jest zużycie energii poza trybem bezpiecznym.

Bateria nie ładuje się

Upewnij się, że zasilacz zapewnia moc odpowiednią dla komputera. Zasilacz o niższej mocy niż wymagana przez komputer może nie być w stanie zapewnić ładowania komputera. Informacje pomocne w ustaleniu właściwego zasilacza można znaleźć w artykule Komputery przenośne Apple z procesorami firmy Intel: identyfikowanie odpowiedniego zasilacza i przewodu zasilania. Dodatkowe procedury rozwiązywania problemów z zasilaczami można znaleźć w artykule Komputery przenośne firmy Apple: rozwiązywanie problemów dotyczących zasilaczy MagSafe. Jeśli problem nie ustąpi, wyzeruj kontroler SMC.

Nie można naładować baterii do 100%

Niekiedy wskaźnik stanu naładowania baterii w systemie OS X nie osiąga wartości 100% (pełnego naładowania) — nawet po pozostawieniu zasilacza podłączonego przez długi czas. Może się wydawać, że ładowanie baterii zostało zatrzymane na poziomie między 93 a 99 procent. Takie zachowanie jest normalne i pozwala wydłużyć ogólny czas funkcjonowania baterii.

Bateria nie jest rozpoznawana

Jeśli bateria w MacBooku, MacBooku Air lub MacBooku Pro zostanie całkowicie wyczerpana, przełączy się w stan niskiego poboru energii, aby zachować możliwość naładowania się w przyszłości. Podłącz notebooka Mac do zasilania sieciowego i ładuj go przez co najmniej pięć minut. Jeśli po pięciu minutach ładowania nie zniknie ekran Podłącz do zasilania, wyzeruj kontroler SMC.

Nie jest wyświetlane ostrzeżenie o niskim poziomie baterii

Jeśli przy niskim stanie naładowania baterii (15% lub mniej) nie jest wyświetlane ostrzeżenie, może to być spowodowane wyłączeniem ikony baterii na pasku menu. Wykonaj poniższe czynności, aby włączyć pokazywanie stanu baterii w menu:

1. Otwórz Preferencje systemowe.
2. Kliknij opcję Oszczędzanie energii.
3. Zaznacz pole wyboru Pokazuj status baterii na pasku menu.

Uwaga: na komputerach przenośnych z systemem OS X Mavericks 10.9 lub nowszym ostrzeżenie o niskim stanie naładowania baterii pojawia się w momencie, gdy bateria ma energię na jeszcze około 10 minut pracy. W przypadku starszych wersji systemu OS X ostrzeżenie jest natomiast wyświetlane przy 15 lub mniej procent.

Modele MacBook Air

MacBook Air "Core i5" 1.6 13" 2012
MacBook Air "Core i5" 1.8 13" 2012
MacBook Air "Core i7" 2.0 13" 2012
MacBook Air "Core 2 Duo" 1.6 13"
MacBook Air "Core 2 Duo" 1.8 13"
MacBook Air "Core 2 Duo" 1.6 13"
MacBook Air "Core 2 Duo" 1.86 13"
MacBook Air "Core 2 Duo" 1.86 13"
MacBook Air "Core 2 Duo" 2.13 13"
MacBook 13 white/black,
MacBook 13 white Unibody,
Macbook Air 11" A1370 2011
Macbook Air 11" A1465 2012
MacBook AIR 1.1 A1237
MacBook AIR 2.1 A1304
MacBook AIR 1.1 A1369
MacBook Air "Core 2 Duo" 1.86 13" (Late '10)
MacBook Air "Core 2 Duo" 2.13 13" (Late '10)
MacBook Air 13.3" 1.7GHz Core i5
MacBook Air 13.3" 1.7GHz Core i5
MacBook Air 13.3" 1.8GHz Core i7
MacBook AIR 1.1 A1466