MacBook Serwis Wrocław

MacBook Serwis Wrocław - naprawa laptopów Macbook Pro i MacBook Air. Bezpłatna diagnoza i wycena naprawy w naszym serwisie. Szybka i ekspresowa naprawa Mabook Pro.

 • naprawa płyty głównj MacBook Pro (technologie BGA, SMD),
 • naprawa laptopa Macbook Pro po zalaniu,
 • wymiana klawiatury MacBook Pro
 • naprawa po upadku,
 • naprawa układów zasilania oraz ładowania na płycie głównej,
 • naprawa przetwornic płyt głównych,
 • naprawa lub wymiana układów chłodzenia,
 • naprawa lub wymiana układów dźwiękowych,
 • naprawa lub wymiana gniazd: zasilających USB, JACK, LAN itp.,
 • wymiana lub naprawa ekranu,
 • naprawa podświetlenia - ciemny ekran, słabo widoczny obraz
 • naprawa lub wymiana inwerterów, świetlówek,
 • naprawa lub wymiana taśm sygnałowych (LCD, WIFI, CAM),
 • naprawa lub wymiana uszkodzonych obudów,
 • naprawa lub wymiana zawiasów matryc,
 • naprawa lub wymiana uszkodzonych klawiszy, klawiatury,
 • archiwizacja i zabezpieczanie danych z dysków,
 • instalacja i reinstalacja systemów operacyjnych,
 • instalacja sterowników,
 • naprawa lub wymiana dysków twardych Apple Macbook Pro,
 • odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku Macbook Pro,
 • przeglądy, konserwacje oraz modernizacje sprzętu.

Serwis MacBook Pro Wrocław, Warszawa, Katowice, Poznań, Łódź, Szczecin, Częstochowa, Kraków, Leszno, Opole, Legnica, Lubin, Świdnica, Oleśnica, Oława, Trzebnica, Brzeg, Bogatynia, Lwówek Śląski, Głogów, Jelenia Góra, Wałbrzych, Zielona Góra

Laptopy Macbook Pro to najpopularniejsze urządzenia firmy Apple stosowane do prac z programami graficznymi. Dzieki mocnym parametrom grafiki i wysokiej jakości matryc led uzyskujemy obraz nieporównywalny z laptopami o podobnych parametrach innych producentów.

Wysokie parametry płyty głównej są też przyczyną niebezpiecznego nagrzewania się Macbook Pro przy pracy, co prowadzi do spowolnienia działania, mocnego szumu wentylatorów a nawet ich zapchaniem, zawieszanie się lub długiego "myślenia". Należy mieć na uwadze, że rzeczy martwe działają długo dopóki o nie dbamy. Kładzenie Macbook Pro na pościeli lub kolanach pozwala kurzowi na szybkie osadzenie się na radiatorze chłodzenia pasywnego. Kolejnym zjawiskiem jest zeschnięcie sie past termoprzewodzących na procesorze i grafice. Kolejnym punktem jest wstrzymywanie się pracy, wyłączenie się Macbooka Pro przy obciążeniu, brak obrazu na ekranie. Objawów przegrzewania jest wiele i zazwyczaj dotyczy to laptopa w którym dzieją się dziwne rzeczy w różnym czasie.

Należy pamiętać, że Macbook Pro wymaga przeglądu średnio raz na 3 lata. Należy oczyścić elektronikę z zabrudzeń oraz zmienić pasty termoprzewodzące. Nie czekajmy, aż coś się wydarzy bowiem może być już za późno, chyba że chcemy kupić nowszy model.

 • Przyspieszanie i modernizacja Apple MacBook Pro poprzez zmianę systemu, pamięci RAM, wymianę dysku.
 • Bezpłatna diagnoza uszkodzeń MacBook Pro do 3 dni przesyłana sms-em.
 • Możliwe dostarczenie sprzętu osobiście lub wysłanie na nasz adres Pocztą Polską lub kurierem.
 • Czas naprawy Apple maksymalnie do 10 dni przy uszkodzeniach płyty głównej, inne usterki poniżej 10 dni.
 • Gwarancja na naprawę zawsze 6 miesięcy.
 • Możliwość ekspresowej naprawy.

Problemy z MacBook Pro

MacBook Pro z tapetąApple MacBook Pro jest dobrym sprzętem, nie pozbawionym jednak wad. Obok częstych przypadków uszkodzenia tego komputera cieczą (w wyniku zalania), bardzo często trafiają do naszego serwisu egzemplarze posiadające problem z układem chłodzenia. Objawami tego problemu jest znaczne przegrzewanie się komputera, co w dalszej konsekwencji może prowadzić do uszkodzenia spoiw bądź samego chipu grafiki lub procesora.

Wszystkie wymienione oraz inne niewymienione, a spotykane usterki MacBooka Pro są nam dobrze znane i bez większych problemów jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić. Jednocześnie ceny naszych usług są wyjątkowo przystępne.

Macbook Pro zbudowany jest z aluminium co potęguje wrażenie solidności i trwałości sprzętu. Dlatego rzadko dochodzi do wymiany obudowy dolnej, klapy matrycy oraz zawiasów mimo upadku i wstrząsów spowodowanych użytkowaniem w ekstremalnych warunkach.

Usterki płyty głównej wynikają najczęściej z przegrzania spoiw chipsetu grafiki lub mostka południowego. Przegrzanie następuje na skutek dużej ilości kurzu zalegającego na chłodzeniu pasywnym (radiatorze) laptopa oraz zaschnięte pasty termo-przewodzące na procesorze, chipsecie grafiki i chipsecie mostka. Uszkodzeniu ulegają też spoiwa wymienionych chipsetów – poprzez zmianę struktury lutów bezołowiowych (zimne luty). Oprócz tego awarii mogą ulec elementy towarzyszące chipsetom np. kontroler zasilania mostka i kontrolery pamięci RAM oraz grafiki. W takich przypadkach oferujemy wymianę spoiw oraz pełną konserwację sprzętu. Czas naprawy wynosi około 5 dni, gwarancja – 6 m-cy.

MacBook Pro z przykładowym oprogramowaniem

MacBook Pro – linia profesjonalnych laptopów w produkcji Apple Inc. Jest ona następczynią modeli z serii PowerBook G4 i jest jednocześnie pierwszym komputerem przenośnym Macintosh, który używa intelowskiego 64-bitowego dwu oraz czterordzeniowego procesora Intel Core i5 oraz i7.

Pierwszy 15-to calowy MacBook Pro został zapowiedziany przez Steve'a Jobsa podczas MacWorld Expo 10 stycznia 2006 roku. 17-to calowy został przedstawiony 24 kwietnia 2006 roku. Pierwsze modele MacBooka Pro były krytykowane za brak portów FireWire 800 oraz S-Video, mimo że port FireWire 800 został dodany do późniejszych modeli. Inne zmiany obejmowały wbudowanie kamery internetowej iSight oraz wprowadzenia złącza MagSafe, magnetycznego złącza zasilania, które, pociągnięte, odłączało się od laptopa, chroniąc go przez ściągnięciem na podłogę. Obie nowości zostały wprowadzone później do MacBooka.

MacBook Pro i nowszy iMac Core Duo były pierwszymi komputerami firmy Apple, które używają procesorów firmy Intel zamiast IBM/Motorola PowerPC. Mac mini kilka tygodni później również zaczął być sprzedawany z procesorami Intela. Reszta linii produktów firmy Apple ma zostać przeniesiona na architekturę procesorów Intel do lipca 2006 roku. W maju 2006 Apple wydało serię MacBook, która kończyła przejście przenośnych komputerów firmy Apple na platformę procesorów Intel.

W październiku 2006 procesory Core Duo zostały zastąpione przez Core 2 Duo.

Jaki masz problem?

APPLE MacBook Pro brak podświetlenia matrycy, czyli słabo widoczny obraz - uszkodzony inwerter, uszkodzona płyta główna (brak sterowania inwertera), uszkodzona elektronika ekranu-matrycy. Możliwe też uszkodzenie taśmy matrycy lub slotu taśmy na płycie głównej. Usterka powstaje w wyniku zmęczenia materiału.

Przy uszkodzeniach w których jest problem  z wyświetlaniem obrazu, należy sprawdzić w pierwszej kolejności styki taśmy ekranu, zawiasy. Bywa często, iz MacBook Pro był narażony na wstrząsy czy też zbyt energicznie laptop był otwierany, co doprowadziło do wygięcia przewodów naruszenia mocowań zawiasów. Przy naprężeniach tych elementów bedących pod zasilaniem dochodzi, także do zwarć, które mogą uszkodzić elektronikę ekranu lub elementy płyty głównej odpowiadające za zasilanie i transmisje obrazu na ekran. Usterkę można wykryć poprzez podmianę, części bowiem spektrum uszkodzeń jest szerokie.

Konieczna wymiana świetlówki matrycy, wymiana lub naprawa inwertera, taśmy matrycy, naprawa płyty głównej w obrębie zasilania lub wymiana ekranu jeśli jest to matryca LED.

APPLE MacBook Pro na ekranie pokazuje się komunikat na niebieski ekranie (BLUE SCREEN) - uszkodzona płyta główna, uszkodzony jeden ze sterowników, zawirusowanie MacBook'a, możliwe uszkodzenie dysku twardego, które wpływa na nie działanie systemu

Uszkodzenia związane z występowaniem komunikatu błędu lub znakiem zapytania przy włączeniu MacBook Pro to najczęściej problemy z dyskiem twardym Apple lub taśmą łączącą dysk z płyta główną. Najlepiej podmienic taśmę dysku - jesli objaw dalej występuje, należy przeskanować dysk i sprawdzić w jakim jest stanie. Jeśli dysk posiada uszkodzone sektory to oznacza, że jest do wymiany, a dane jesli to mozliwe można odzyskać. W przypadku jednak, gdy dysk jest sprawny i taśma dysk również, to odpowiedzialna za taki stan rzeczy jest płyta główna, w obrębie sterowania obszar procesora i chipestu mostka odpowiedzialnego za komunikację z dyskiem.

Konieczne sprawdzenie dysku, sprawdzenie sterowników, naprawa systemu lub naprawa płyty głównej.

APPLE MacBook Pro zalanie laptopa cieczą

Ważne, by przy zalaniu Macbook Pro odłączyć natychmiast od zasilania i odłączyc baterię. Apple będący pod baterią, gdy został zalany jest narażony na utlenianie sie elementów elektroniki, uszkodzenie slotu baterii na płycie i uszkodzenie samej baterii. Naprawę zaczynamy od czyszczenia całego MacBook Pro od obudowy, poprzez klawiaturę, touchpad, ekran, następnie elektronikę, sloty taśm, taśmy. Konieczne mycie płyty głównej po zalaniu i sprawdzenie, które elementy laptopa zostały uszkodzone. Oczyszczenie tasiemek i slotów taśm. Czyszczenie po zalaniu jest skuteczne w 70% przypadków i jest o wiele tańsze niz wymiana części MacBook Pro. Jeśli czyszczenie MacBook Pro nie przywróciło laptopa do życia , to przystępujemy do diagnozy uszkodzeń płyty głównej i komponentów i ich naprawy/wymiany. Zwykle naprawa po zalaniu obejmuje wymianę zwierających układów płyty i części takich jak klawiatura, touchpad, palmrest, ekran-matryca.

APPLE MacBook Pro gniazdo USB nie działa - , uszkodzone mechanicznie gniazdo USB, uszkodzona płyta główna w obrebie zasilania modułu usb lub uszkodzenie sterowania płyty głównej, jeśli nie działa klilka gniazd usb, a nie widać uszkodzenia mechanicznego.

Najczęściej do uszkodzeń USB dochodzi na w skutek zalania, gdzie dochodzi do korozji - utleniania się spoiw, gdy nasz MacBook jest pod zasilaniem. Kolejnym zdarzeniem są powyginane piny usb co również doprowadza do zwarć szczególnie gdy podłączane urządzenie USB posiada osobne zasilanie np drukarka. W takich przypadkach może dojść do przepięcia na płycie głównej i poważnego uszkodzenia od problemów z zasilaniem po włączanie się systemu.

Konieczne sprawdzenie systemu, naprawa płyty głównej lub wymiana gniazd USB.

APPLE Macbook Pro brak dźwięku lewy lub prawy głóśnik nie działa trzeszczy - uszkodzone lub nie zainstalowane sterowniki audio, uszkodzone głośniki, uszkodzona płyta główna MacBook'a.

Konieczne sprawdzenie ustawień Windows, reinstalacja sterowników audio lub naprawa płyty głównej.

APPLE MacBook Pro rozlany popękany lub zbity ekran/matryca - uszkodzenie mechaniczne, widoczne pęknięcie, rozlana plama czarna na ekranie, która się przemieszcza po naciśnięciu.

Konieczna wymiana ekranu matrycy.

APPLE MacBook Pro powolna praca systemu - „zaśmiecony” system poprzez zainstalowanie dużej ilości oprogramowania działającego w "tle" i obciążającego niepotrzebnie procesor, czyniąc go wolniejszym, nieodpowiednia konfiguracja sprzętu, uszkodzony dysk twardy, karta graficzna, pamięć RAM, procesor, zabrudzony układ chłodzenia co powoduje przegrzewanie się płyty głównej co prowadzi do wysokiej temperatury procesora i spadek jego wydolności.

Konieczne wykonanie optymalizacji laptopa, wyczyszczenie układu chłodzenia i/lub innych elementów wewnętrznych laptopa.

APPLE MacBook Pro laptop się zawiesza - niewydajny system chłodzenia, głośny wentylator, obecność wirusa w systemie, uszkodzona karta graficzna, pamięć RAM lub procesor laptopa, uszkodzony dysk twardy – uszkodzone sektory dysku, które uszkadzają system.

Konieczne sprawdzenie systemu, naprawa układu chłodzenia, sprawdzenie dysku twardego, wymiana pamięci RAM, karty graficznej lub procesora.

APPLE Macbook Pro laptop wyłącza się podczas pracy - uszkodzona płyta główna, uszkodzony układ chłodzenia, uszkodzona pamięć RAM, wirusy. Najczęściej przyczyną jest przegrzewanie sie płyty głównej w wyniku zeschnięcia się past termoprzewodzących i dużego zakurzenia płyty. Możliwe również uszkodzenie wentylatora jego elektroniki lub głowicy, co uniemożliwia jego pracę co za tym idzie radiator nie jest chłodzony. Laptop wyłącza się, bowiem działa zabezpieczenie płyty głównej przed przegrzaniem.

Konieczne sprawdzenie systemu, naprawa układu chłodzenia, czyszczenie i konserwacja płyty głównej Macbook Pro, wymiana RAM.

APPLE MacBook Pro karta Wi-Fi nie działa - uszkodzona karta Wi-Fi, uszkodzona płyta główna, uszkodzony lub nie zainstalowany sterownik, uszkodzone okablowanie od anten. Uszkodzenie zawiasów lub obudowy co prowadzi do tarć na okablowaniu co prowadzi do zwarć.

Konieczna reinstalacja sterownika, wymiana karty Wi-Fi lub naprawa płyty głównej, czyszczenie, regeneracja obudowy.

APPLE Macbook Pro karta sieciowa LAN nie działa - uszkodzone gniazda LAN, uszkodzona płyta główna, uszkodzony sterownik.

Konieczna reinstalacja sterownika LAN, naprawa płyty głównej lub wymiana gniazda LAN.

APPLE MacBook Pro laptop nie ładuje baterii - uszkodzona bateria, uszkodzony zasilacz, uszkodzony modułu ładowania baterii na płycie głównej – kontroler zasilania, uszkodzenie sterowania płyty głównej obręb procesora i chipsetu mostka północnego.

Należy uważnie obejrzeć obudowę laptopa i baterię, bywa że bateria na skutek uszkodzenia ogniw puchnie. Zatem istnieje zagrożenie dla płyty głównej i obudowy MacBook Pro uszkodzeniem. Baterie należy bezwzględnie wymienić w laptopach MacBook Pro przez Profesjonalny Serwis. Baterie nawet do tego samo modelu różnią się przyłączem i konieczne jest rozłożenie laptopa, by baterię zamontować.

Konieczna wymiana baterii, wymiana zasilacza lub naprawa płyty głównej.

APPLE MacBook Pro napęd CD/DVD nie czyta płyt - uszkodzenie napędu DVD/CD.

Konieczna wymiana napędu.

APPLE MacBook Pro wadliwe działanie klawiatury, klawisze nie działają, klawisze cały czas same piszą - uszkodzona klawiatura, uszkodzona płyta główna, zawirusowany komputer, zalanie sprzętu.

Konieczne sprawdzenie systemu, wymiana klawiatury lub naprawa płyty głównej.

APPLE MacBook Pro laptop nie widzi dysku, system się nie włącza, komunikat przy starcie - uszkodzony dysk, uszkodzona płyta główna obręb sterowania chipset mostka północnego lub południowego, uszkodzona taśma łącząca płytę główną z dyskiem.

Uszkodzenie wynika najczęściej ze zuzycia dysku twardego i powstałych uszkodzonych sektorów dysku, które uniemożliwiają odczyt dysk i start systemu przez płytę główną. Dysk należy wymienić i zainstalować od nowa system oraz przeniesć dane.

Konieczna wymiana dysku lub naprawa płyty głównej.

APPLE MacBook Pro nie można zainstalować systemu operacyjnego - uszkodzony napęd CD/DVD, uszkodzony dysk lub płyta główna, uszkodzona płyta instalacyjna.

Konieczna wymiana napędu CD/DVD, wymiana RAM lub naprawa płyty głównej.

APPLE MacBook Pro uszkodzenia mechaniczne słuchawkowego, mikrofonu, PCMCIA, czytnika kart pamięci, gniazda zasilania, USB,.

Konieczna wymiana naprawa gniazda.

APPLE MacBook Pro skok napięcia na porcie USB - uszkodzona płyta główna, spoiwa bezołowiowe, wygięte piny usb, uszkodzone punkty lutownicze

Najczestsze zdarzenie to podłączenie urządzenia zewnętrznego o osbnym zasilaniu do gniazda usb, które jest naruszone mechanicznie lub zalane. Nastepuje wówczas zwarcie i uszkodzeniu ulega port USB, układy smd, kontrolery zasilania a nawet uszkodzeniu ulegają procesor, procesor graficzny, chipset mostka.

Konieczna naprawa płyty głównej, wymiana portu.

APPLE MacBook Pro nie działa, nie włącza się

Co pierwsze musimy zrobic to podpiąć inny zasilacz o takich samych parametrach do Naszego MacBook'a Pro. Jeśli objaw jest bez zmian uszkodzeniu mógł ulec moduł zasilania wraz z gniazdem zasilania, kontroler zasilania płyty głównej lub uszkodzenie nastąpiło chipsetu mostka. Uszkodzenia w obrębie płyty głównej, są wynikiem przegrzewania się MacBook'a Pro podczas pracy. Przegrzewanie występuje gdy kładziemy MacBooka na miekkich powierzchniach jak łóżko, dywan, kolana. Wentylatory zaciągaja kurz który gromadzi się na płycie i na chłodzeniu pasywnym, w wyniku czego chłodzenie jest niedrożne i następuje nadmierne nagrzewanie sie procesora i grafiki - w tym momencie zsychają się pasty termo-przewodzące i termopady. W wyniku przegrzewania, wysokiej temperatury gdy laptop jest gorący ulegają odkształceniu spoiwa bezołowiowe, które utrzymują układy na płycie głównej, co prowadzi do zerwania połączeń i uszkodzenia elementu płyty jak chip, smd, kontrolery, mosfety. Zalecamy w takim wypadku naprawę płyty głównej i czyszczenie z konserwacją.

uszkodzony zasilacz laptopa, uszkodzona płyta główna, uszkodzone gniazdo lub moduł zasilania. Konieczna wymiana zasilacza lub naprawa płyty głównej.

APPLE MacBook Pro brak obrazu na ekranie lcd, po włączeniu jest czarny ekran (laptop reaguje na włącznik, ale nic nie wyświetla),

uszkodzenie taśmy matrycy, slotu taśmy płyty głównej, uszkodzenie sterowania płyty głównej, najczęstsza usterka to jednak grafika płyty głównej powstała w wyniku przegrzewania się laptopa Apple.

APPLE MacBook Pro po włączeniu widać rozmyty obraz, biały lub blady ekran,

uszkodzenie taśmy matrycy lub elektroniki ekranu – w takich przypadkach tylko wymiana uszkodzonej części, jeśli obraz w czasie zmienia sie możliwe że jest to uszkodzenie grafiki płyty głównej w wyniku przegrzewania się laptopa.

APPLE MacBook Pro zakłócone wyświetlanie obrazu (widoczne kolorowe wzorki, kilka ekranów, dziwne znaczki lub linie, przesunięty obraz lub zdeformowany, ekran podzielony na 4 lub 6 części) - uszkodzona płyta główna, uszkodzona karta graficzna, uszkodzona matryca, uszkodzenie taśmy łączącej matrycę z płytą główną. Najczęściej jest to problem chipsetu graficznego.

Konieczna naprawa płyty głównej, karty graficznej, wymiana taśmy matrycy lub wymiana matrycy.

Przykładowa lista modeli

MacBook Pro 17 UNIBODY A1297 2009 2010 2011
MacBook Pro 17" 2.66GHz Core 2 Duo (MB604LL/A, A1297, MacBookPro5,2) - Early 2009
MacBook Pro 17" 2.8GHz Core 2 Duo (MC226LL/A, A1297, MacBookPro5,2) - Mid 2009
MacBook Pro 17" 2.8GHz Core 2 Duo (MC227LL/A, A1297, MacBookPro5,2) - Mid 2009
MacBook Pro 17" 2.93GHz Core 2 Duo (MB604LL/A, A1297, MacBookPro5,2) - Early 2009
MacBook Pro 17" 3.06GHz Core 2 Duo (MC226LL/A, A1297, MacBookPro5,2) - Mid 2009
MacBook Pro 17" 3.06GHz Core 2 Duo (MC227LL/A, A1297, MacBookPro5,2) - Mid 2009
MacBook Pro 17" 2.53GHz Core i5 (MC024LL/A, A1297, MacBookPro6,1) - Mid 2010
MacBook Pro 17" 2.2GHz Core i7 (MC725LL/A, A1297, MacBookPro8,3) - Early 2011
MacBook Pro 17" 2.66GHz Core i7 (MC024LL/A, A1297, MacBookPro6,1) - Mid 2010
MacBook Pro 17" 2.8GHz Core i7 (MC024LL/A, A1297, MacBookPro6,1) - Late 2010
MacBook Pro 17" 2.53GHz Core i5 (MC024LL/A, A1297, MacBookPro6,1) - Mid 2010
MacBook Pro 17" 2.66GHz Core i7 (MC024LL/A, A1297, MacBookPro6,1) - Mid 2010
MacBook Pro 17" 2.8GHz Core i7 (MC024LL/A, A1297, MacBookPro6,1) - Late 2010
MacBook Pro 17" 2.3GHz Core i7 (MC725LL/A, A1297, MacBookPro8,3) - Early 2011
MacBook Pro 17" 2.4 or 2.5GHz Core i7 (MD311LL/A, A1297, MacBookPro8,3) - Late 2011

MacBook Pro 17" A1151
MacBook Pro 17" A1212
MacBook Pro 17" A1261

MacBook Pro 15 UNIBODY A1286 MID 2008
MacBook Pro 15 UNIBODY A1286 MID 2009 2010 2011
MacBook Pro 15 UNOBODY A1398 RETINA MID 2012 2013
MacBook Pro 15” 2.3GHz Core i7 (MC975LL/A, A1398, MacBookPro10,1) - Mid 2012
MacBook Pro 15” 2.6GHz Core i7 (MC976LL/A, A1398, MacBookPro10,1) - Mid 2012
MacBook Pro 15” 2.7GHz Core i7 (MC976LL/A, A1398, MacBookPro10,1) - Mid 2012
MacBook Pro 15” 2.4GHz Core i7 (ME664LL/A, A1398, MacBookPro10,1) - Early 2013
MacBook Pro 15” 2.7GHz Core i7 (ME665LL/A, A1398, MacBookPro10,1) - Early 2013
MacBook Pro 15” 2.8GHz Core i7 (ME665LL/A, A1398, MacBookPro10,1) - Early 2013

MacBook Pro 15" A1150
MacBook Pro 15" A1211
MacBook Pro 15" A1226
MacBook Pro 15" A1260

MacBook Pro 13 UNIBODY A1278
MacBook Pro 13.3" 2.26GHz Core 2 Duo (MB990LL/A, A1278, MacBookPro5,5) - Mid 2009
MacBook Pro 13.3" 2.53GHz Core 2 Duo (MB991LL/A, A1278, MacBookPro5,5) - Mid 2009
MacBook Pro 13.3" 2.4GHz Core 2 Duo (MC374LL/A, A1278, MacBookPro7,1) - Mid 2010
MacBook Pro 13.3" 2.66GHz Core 2 Duo (MC375LL/A, A1278, MacBookPro7,1) - Mid 2010
MacBook Pro 13.3" 2.3GHz Core i5 (MC700LL/A, A1278, MacBookPro8,1) - Early 2011
MacBook Pro 13.3" 2.7GHz Core i7 (MC724LL/A, A1278, MacBookPro8,1) - Early 2011
MacBook Pro 13.3" 2.4GHz Core i5 (MD313LL/A , A1278, MacBookPro8,1) - Late 2011
MacBook Pro 13.3" 2.8GHz Core i7 (MD314LL/A, A1278, MacBookPro8,1) - Late 2011
MB467LL/A, MD101LL/A, MD102LL/A
MacBook Pro 13 UNIBODY A1425 RETINA
MacBook Pro 13" 2.5GHz Core i5 (MD212LL/A, A1425, MacBookPro10,2) - Late 2012
MacBook Pro 13" 2.9GHz Core i7 (MD213LL/A, A1425, MacBookPro10,2) - Late 2012
MacBook Pro 13" 2.6GHz Core i5 (ME662LL/A, A1425, MacBookPro10,2) - Early 2013
MacBook Pro 13" 3.0GHz Core i7 (ME662LL/A, A1425, MacBookPro10,2) - Early 2013